I was at a Bach concert. It consoled, purified and strengthened me.

Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit.

poniedziałek, 28 grudnia 2009

słoń też potrafi !Chyba już sporo dziwactw w życiu widziałem. Nieco pokrętnych rzeczy się słyszało. Mówi się, że każdy może być dziś muzykiem. Może, co mnie to. A muzyka alternatywna nie jest wystarczająco alternatywna. I co z tym zrobić?
Jimmy Page komentując rewolucję punkową stwierdził kiedyś, że te dzieci (tj. Sex Pistols, The Clash) od początku były lepsze od jego kapeli. To zaskakujące, ale pewnie prawdziwe. (Bijcie!) Tak więc sięgamy po środki drastyczne; w przenośni i dosłownie. I przy okazji kasujemy głupie powiedzenie ze słoniem w roli głównej; powiedzenie, które się utarło (obtarło).

Drogi melomanie - te słonie mają lepsze ucho od ciebie.
Drogi muzyku - nigdy nie będziesz tak alternatywny. Na domiar złego te słonie startują z wyższego pułapu. Musisz się więc napocić, namęczyć, by móc im dorównać. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i przyjemnie. Na dodatek pogódź się z tym, że nikt nigdy nie zrobi tobie zupełnie oryginalnego instrumentu, tylko i wyłącznie dla ciebie.

Elephas maximus mają w dorobku już dwie płyty, wydawcą jest Mulatta Records. Tu rapsodie, a tu coś innego. Można kupić, można odsłuchać po dwie próbki. Namawiam do kupna.

Spójrzcie na to z jaką radością grają, ile im to sprawia satysfakcji. Widać w tych żarliwych trąbach chęć dalszego rozwijania umiejętności. Jeszcze nieraz nas zaskoczą. Nie mam żadnych wątpliwości. Ten talent się nie zmarnuje. Cieszmy się tylko, że słonie z czarnego lądu (loxodonta africana) nie rozmawiają z tubylcami, są nieprzychylne, nie dają się dymać szałasowym dyrektorom i producentom, pozostają w undergroundzie.
Na wasze szczęście, muzycy....wypisek...

Drogi czytelniku - cokolwiek myślisz, już ktoś cię ubiegł. Tu.
(Z podziękowaniami dla Jacka.)Vladimir Kush, African Sonata.

3 komentarze:

  1. kopara mi opadła. no opadła mi no.

    OdpowiedzUsuń
  2. a tak po chwili przemyślenia. słonie depczą po uszch a bo same chcą grac. śpiewać. grać. no...tworzyć muzykę. łał

    OdpowiedzUsuń
  3. pierwsze komentarze na soinoise. będzie nagroda-niespodzianka, gratuluję!

    OdpowiedzUsuń