I was at a Bach concert. It consoled, purified and strengthened me.

Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit.

sobota, 7 maja 2011

Social Cream - LP


Odbijamy w kierunku lo-fi. Kiedyś musiało to nastąpić. Nagranie, które tym razem prezentuję jest dla mnie czymś w rodzaju sentymentalnej podróży w okolice Sonic Youth, Nirvany, Pixies, Ramones... Czasem z domieszką czegoś bardziej eksperymentalnego lub hałaśliwego

W skład zespołu wochodzą: Jakub Lemiszewski (gitara, perkusja), Filip Skitek (gitara, wokal), Matthew Ramone (bas), Sonia Ferreira Valente (perkusja, gitara).
(I może przy okazji od razu zdradzę, że Lemisza kojarzycie już z A Hole In Silence.)

Oddam głos na chwilę zespołowi:

A "LP" to zbiór nagrań z prób i koncertów. Niektóre nagrania były nagrywane na telefon komórkowy, niektóre zaś na mikrofon z laptopa. Chcieliśmy nagrać całość na podniszczoną kasetę - ale może przy jakiejś kolejnej EPce tak zrobimy.

Przyznaję, że bardzo spodobał mi się pomysł z telefonem komórkowym. Skoro żyjemy w czasach, kiedy robi się konkursy na filmy robione komórką... A pomysł z kasetą oddaje charakter zespołu. I powiedziałbym, że też wskazuje na pewną determinację na takim sobie gruncie muzycznym, jaki mają w tym kraju.

Będę kibicował Social Cream. Z paru powodów: bo mają trochę krzywo pod sufitem, bo bije szczerość z ich grania i przez chwilę poczułem się jak za młodu, kiedy to słuchałem namiętnie bootlegów wszelakich.

Po więcej informacji lub zamówienia - TU.
Albo na facebook lub myspace.


Polecam.


Tracklist:

01 china song
02 surf
03 try my mind
04 przystankowy
05 anti-social
06 spaceless in mind
07 przepis na naleśniki
08 ałimbałe
09 ńeman song
10 i need sun, i need love
11 impro
12 pan hałaś zasiada do stołu

LP

3 komentarze: